Jak Zapobiegać Chorobom Oczu

0

Jak Zapobiegać Chorobom OczuOko może widzieć wyraźnie i ostro

Ostre normalny wzrok 6/6. Kiedy ostrość widzenia zmniejsza się, na przykład 6/9, czyli można zobaczyć obiekt z odległości 6 metrów, gdzie normalni ludzie mogą go zobaczyć z odległości 9 metrów. Rogówka oka, zwana spojówki, to część, która nie pomalowana i wygląda krystalicznie czyste. Jeśli jest zaczerwienienie, to może wskazywać na obecność zakażenia, podrażnienia, alergie lub krwawienia.

Nie ma pierścienia wokół rogówki

Pierścień wokół rogówki nazywa arkus cornea. Pierścionek ma kształt białej linii w kolorze szarym na krawędzi rogówki, co oznacza gromadzenie się tłuszczu. Gdy jesteś starszy, to często ok. Ale jeśli jesteś jeszcze w wieku do 40 lat, ten stan może wskazywać na poziom cholesterolu jest bardzo wysoki.

Oczu nie czerwony

Zmniejszenie ostrości wzroku jest zwykle spowodowane przez takich wad wzroku jak krótkowzroczność (krótkowzroczność), nadwzroczność (dalekowzroczność), astygmatyzm (astygmatyzm), aż do starych oczu (starczowzroczność). Stan ten może być również spowodowane przez zaćma, zaburzenia układu nerwowego części oka (siatkówki) lub uraz oka.

Rogówka jest jasna i średnia

Rogówka jest w przedniej części oka, która odgrywa ważną rolę, aby zobaczyć. Rogówka normalny będzie się wydawać jasnej i średniej. Rany lub zakażenia rogówki powodują ból w oczach, a wzrok będzie niewyraźne. Podczas gdy powierzchnia rogówki nie jest płaska może doprowadzić do tego, że dany obiekt wygląda cieniowane (podwójne widzenie).

Profilaktyka Chorób Zakaźnych Oczu

Źrenice oczu symetryczne i czarne.

Źrenica to otwór, przez który światło pada na siatkówkę. Część oczy czarna, bo światło pochodzące bezpośrednio wchłaniane przez tkanki wewnątrz oka. Jeśli kolor biały, może sygnalizować obecność guzów oka (siatkówczak), które często atakują niemowląt i małych dzieci. Ponadto, źrenice normalnego oczy mają ten sam lub symetryczny wewnętrzna. Jeśli nie pasują, może sygnalizować obecność oczu nieprawidłowości, takich jak jaskra lub bardziej poważne choroby, takie jak rak mózgu i udar mózgu.

Profilaktyka Chorób Zakaźnych Oczu

Oko twardówki biały

Twardówki-to część oka, która w normalnych warunkach jest pomalowany na biały kolor. Ta część jest wyłożona rogówki oka. Żółtawy twardówki może to oznaczać, że wzrost tkanki w oku, takich jak skrzydlik lub пингвекула, lub obecność zapalenia wątroby (zapalenie wątroby).

Czy spełniają twoje oczy opisanych powyżej cech? Jeśli nie, prosimy odwiedzić okulistę, aby uzyskać dokładne badanie. Jeśli już masz zdrowe oczy, zadbaj o tym i nadal należy konsultować się na bieżąco. Jak ważny idź do ludzkiego ciała, oczy, które jest problematyczne mogą zrobić codzienne czynności ograniczona. Dlatego nigdy nie można lekceważyć swoje zdrowie oczu.

Porady Dotyczące Profilaktyki Chorób Oczu

Choroby oczu są zaraźliwe i nie są zaraźliwe. Jeśli jest to spowodowane przez wirusa lub bakterii,to choroba oczu może być przekazywane. Odwrotnie, jeśli z powodu alergii lub podrażnienia, choroby oczu nie będzie zaraźliwy. Jak zachować nasze oczy są zdrowe i chronione przed chorobami oczu? Następujące środki ochronne.

Choroby oczu, spowodowane przez wirusy lub bakterie, mają następujące cechy wspólne:

Swędzenie i łzawienie oczu. Pikowany Belek / brud oczy, gęste zielonkawo-żółte, czasami, aż nie sprawia, że trudno otworzyć oczy. Pojawiają się czerwonawe wysypki (opryszczka) wokół oczu. Oczy щипало w postaci światła. zaczerwienione oczy

Profilaktyka Chorób Oczu Nie Jest Zaraźliwa

Aby zapobiec zaraźliwe choroby oczu, należy zrobić kilka rzeczy poniżej:

Nie dziel się rzeczami osobistymi, w tym okulary, soczewki kontaktowe, krople do oczu, ręczniki i sprzęt. Nie trzeć oczu. Regularnie myj ręce wodą z mydłem. Jeśli ta ostrożność nie zostanie usunięte w ciągu 3 dni, to natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Profilaktyka Chorób Oczu Nie Jest Zaraźliwa

Choroby oczu spowodowane przez alergię / podrażnienie, mają następujące cechy wspólne :

Czerwone oczy, swędzenie, łzawienie i towarzyszy kichanie. Obrzęk oczu w części powiek oczu lub worków. Czas występowania sezonowych, na przykład podczas suchego sezonu, który powoduje suchego oka lub alergię pollen

Aby zapobiegać chorobę oczu nie jest zaraźliwe, że trzeba zrobić kilka rzeczy poniżej:

Utrzymać dom w czystości kurz, łupież, kleszczy lub które powodują alergię. Należy nosić okulary ochronne podczas pływania w basenie. Lepiej używać kropli do oczu, gdy oczy są suche i swędzące niż przecierać oczy. Ściśnij oczy zimnym ręcznikiem.

Utrzymanie zdrowia oczu równie ważne dla podtrzymania zdrowia innych organów. Jeśli masz jakiekolwiek problemy ze zdrowiem oczu, możesz przyjechać do szpitala Eye SMEC Terrain. Okulista w szpitalu został przetestowany куалитаснядалам do leczenia różnych chorób oczu. Pacjenci BPJS mogą również sprawdzić zdrowie swoich oczu w całej oka szpitalu SMEC w Indonezji. Chcesz dowiedzieć się oddział Okulistyczny szpitala SMEC w twoim mieście? Proszę spojrzeć tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here