W niedziele 11 lipca 2010 r. został zorganizowany III TRAILHALFMARATHON MŁAWA 2010 oraz biegi towarzyszące na dystansach 7; 4,2 i 0,5 km.

Biegi odbyły się na wymagającej i trudnej terenowej trasie rozciągającej się wokół zalewu Ruda w Mławie.
Organizatorem imprezy była Fundacja Wspierania Sportu Ekstremalnego Extreme Sports.
Dyrektorem Organizacyjnym imprezy było Konrad Wtulich. Koordynatorem był Tomasz Pryjma. Obsługę informatyczną i pomiar czasu zapewniał Jan Salewski.
Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Mławy Pan Sławomir Kowalewski.
Impreza została zrealizowana ze wsparciem finansowym samorządu Miasta Mława oraz Starostwa Powiatowego w Mławie w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2010 roku.

Nie byłoby tej imprezy gdyby nie pomoc Sponsorów. A było ich sporo, pozwolę sobie wymienić tylko najważniejszych : Fundacja Extreme Sports, BTA Sp. z o.o., ITABW Sp. z o.o., Telecolor Sp. z o.o. Piekarnia Szczepkowscy, Poziomka POPH, BGŻ O/Mława.

Trudno też nie podziękować MOSiR w Mławie za partnerską pomoc w organizacji imprezy.

Dziękujemy serdecznie za bezpośrednią pomoc realizowaną przez Anię, Julię i Marzenę Wtulich; Fryderyka i Katarzynę Pryjma oraz Klaudiusza Kwiecińskiego.

Na starcie stanęło 123 osoby. W biegu na 0,5 km startowały 3 osoby. W biegu na 4,2 km startowało 7 osób. W biegu na 7 km startowało 9 osób. W biegu głównym wystartowały 104 osoby, w tym 14 kobiet.

Bieg na 0,5 km wygrała Teresa Bąk i Patrycja Tyburska.
Dystans 4,2 km najszybciej ukończyła Patrycja Moszczyńska.
Dystans 7 km najszybciej pokonał Tadeusz Więckowski.

Koronny dystans 21 km to zwycięstwo dla Moushine Halate gościa z Maroka ( choć warto dodać że zaledwie 10 sekund później finiszował Wojciech Więckowski – zwycięzca z roku 2009) oraz Agnieszki Malinowskiej Sypek – wśród kobiet ( zwyciężyła także w 2009 roku). Najmłodszym uczestnikiem biegu był 22 letni Przemysław Dąbrowski – notabene zajął 3-cie miejsce! Najstarszym uczestnikiem był 75 letni Florian Kropidłowski. Wśród Mławian najszybszy okazał się Tomasz Nadratowski.